فوم توری

فوم پلی اتیلن انواع مختلفی دارد که همان طور که گفتیم برحسب مدل و رنگ بندی های متنوعی که دارد و همچنین سایز ها و ضخامت ها کاربرد های متفاوتی دارد .

فوم توری

فوم های توری از جمله فوم های پرکاربرد و مفید می باشند که بسیار مورد استفاده قرار می گیرند این فوم های پرکاربرد در عرض های مختلف تولید می‌شوند و از آن ها در صنایع بسته بندی به خصوص بسته بندی میوه ها استفاده می شود . با توجه به این که صادرات بخش مهمی از اقتصاد کشور را در بر می گیرد و برخی از میوه ها باید به خارج از کشور صادر شوند و همچنین قطعات ساده و قطعات صنعتی و تولیدات که به خارج و یا راه های دور صادر می ‌شوند باید در امنیت کامل و بدون خراب شدگی و آسیب دیدگی به محل مورد نظر برسد ، نیاز به استفاده از فرم هایی می باشد که از آنها در جهت ایمنی و جلوگیری از خراب شدن میوه ها و صنایع بسته بندی به کاربرد ‌شود .
فوم های توری با توجه به این که اسفنجی می باشند و انعطاف پذیری بیش از اندازه ای دارند و از شکسته شدن و آسیب پذیری محصولات تولیدی محافظت می کنند بنابراین مناسب ترین گزینه در بسته‌بندی و پوشش محصولات مختلف همچون صنایع شیشه و ظروف چینی و لوازم خانگی و صوتی و تصویری و کامپیوتر و همچنین بسته بندی میوه ها و سبزیجات می باشند .
فوم های توری که در بسته بندی به کاربرد می‌شوند باعث می شود تا از ورود رطوبت به داخل میوه ها و پوسیدگی و خراب شدن آن ها و همچنین له شدگی میوه ها جلوگیری شود . و همچنین خاصیت بهداشتی بودن فوم های توری باعث می‌شود تا بتوان از آن ها راحت تر در بسته بندی محصولات استفاده نمود .
فوم های توری عاری از هرگونه عارضه های فیزیولوژیکی برای انسان می‌باشند و مقاومت بالایی نیز در مقابل عوامل مخرب و فرساینده محیطی دارند . فوم های توری که برای بسته بندی به کار برده می شود همچنین در مقابل نفوذ حشرات و حیوانات نیز مقاوم باشند و همچنین به دلیل هزینه پایینی که دارند مناسب برای انواع بسته بندی ها می باشند و مقرون به صرفه نیز هستند .
خصوصیات فوم های توری
فوم های توری اسفنجی دارای شکل های هماهنگ و زیبا و سبک می باشد که بسیار قابل انعطاف و اعتماد می باشند . این فوم ها به دلیل این که هزینه پایینی دارند و سبک می باشند در بسته بندی به کار برده می شوند و خصوصیات مهم آن ها وجود منافذ برای گردش هوا می باشد که زمان نگهداری محصولات را افزایش می دهد و خمل و نقل آن ها را در هنگام صادرات و فروش راحت تر می نمایند .

مصارف و کاربردهای های فوم های توری

۱ –از کاربرد های مهم فوم های توری بسته بندی انواع میوه جات برای جلوگیری از پوسیدگی و خرابی می باشد .
۲ – بسته بندی انواع بطری شیشه ای و ظروف چینی و کریستال و سرامیک نیز از کاربرد های فوم های توری می باشد که آن ها را در مقابل ضربات احتمالی و شکستگی ها محافظت می نماید .
۳ – بسته بندی قطعات صنعتی و تولیدی و غیره برای جلو گیری از آسیب دیدگی از کار برد های فوم های توری می باشد .

جهت اطلاعات بیشتر در مورد انواع فوم ساختمانی و فوم بسته بندی با تیم فوم برتر ایرانیان تماس حاصل فرمایید.

  • فوم پلی اتیلن
    تاریخ
    ۱۳۹۶/۰۵/۲۴
    فوم پلی اتیلن انواع مختلفی دارد که همان طور که گفتیم برحسب مدل و رنگ بندی های متنوعی که دارد و همچنین سایز ها و ضخامت […]