فوم تشکی

فوم پلی اتیلن بر حسب نوع و مدل در اندازه ها و سایز های متفاوت تولید می شود و کاربرد های آن نیز از هم متفاوت می باشد . فوم های تشکی از انواع فوم ها به حساب می آیند که به صورت شیت در ضخامت های مختلف تولید می شوند . ضخامت این نوع از فوم ها تا ۳۵ میلی متر می تواند باشد و در عرض های ۹۰ – ۱۰۰ – ۱۶۰ – ۱۸۰ سانتی متر تولید می شوند . رنگ بندی فوم های تشک متنوع بوده و در رنگ های دلخواه یافت می شود . از این فوم ها در ساخت تشک های طبی و بیمارستانی و خوش خواب و تشک های ورزشی و … استفاده می شود .

کاربرد فوم های تشکی در صنعت :

۱ – از فوم های تشک در ساخت انواع تشک های طبی و بیمارستانی و خوش خواب ها و .. استفاده می شود .
۲ – در صنایع مبلمان ها به خصوص مبلمان اداری از فوم های تشکی استفاده می شود .
۳ – در کف سالن های ورزشی فوم های تشکی بکار برده می شود و همچنین این فوم ها به عنوان تشک ورزشی ژیمناستیک و کشتی نیز به کار برده می شود .

اهمیت فوم های تشکی در ژیمناستیک و کشتی :

از آن جایی که در ورزش هایی همچون ژیمناستیک و کشتی تمام بدن با زمین بر خورد می کند و امکان آسیب دیدگی بدن و ضرب دیدن برخی از قسمت های بدن وجود دارد و از این رو حفاظت از بدن در چنین ورزش هایی بسیار با اهمیت می باشد .
ورزش هایی همچون کشتی و ژیمناستیک طرفداران زیادی دارد و اگر ایمنی آن ها رعایت نشود علاوه بر آسیب دیدگی امکان این که ورزش کار دیگر قادر به ادامه ی این ورزش ها نباشد بسیار می باشد . از این رو استفاده از تشک های مناسب مخصوص این ورزش ها بسیار با اهمیت می باشد .
با توجه به این که محصولات ورزشی تنوع زیادی دارد باید در انتخاب یک تشک ورزشی مناسب دقت کافی شود .

فوم های تشک های طبی و ژیمناستیک دارای چه ویژگی هایی می باشند ؟

۱ – فوم های تشکی که در ورزش های ژیمناستیک و کشتی نیز کاربرد دارند بسیار مهم است که سبک و نرم باشند و در صورتی که سفت باشند باعث آسیب دیدگی اعضای بدن می شود .
۲ – ضخامت فوم های تشکی ، متناسب با ورزش مورد نظر و تمرینات تولید می شود .
۳ – فوم های تشکی کشتی و ژیمناستیک ضربه پذیری و شوک پذیری بالایی باید داشته باشد و فوم های تشکی این خصوصیت را دارند .
۴ – ورزش های ژیمناستیک و کشتی دارای حرکات پرشی بسیاری می باشد فوم های تشکی که برای این ورزش ها به کار برده می شود باید از جنس غیر لغزنده ای تولید شده باشند تا در هنگام پریدن و انجام حرکات باعث لغزیدن و آسیب دیدن ورزشکاران نشود .
۵ – تشک هایی که برای ورزش های ژیمناستیک به کار برده می شود باید با ساختار فیزیکی بدن مطابقت داشته باشد . فوم های تشکی به دلیل این که در اندازه های مختلف تولید می شوند این قابلیت را ایجاد می کنند که در هر سایزی بتوان آن ها را تهیه نمود .

جهت اطلاعات بیشتر در مورد انواع فوم ساختمانی و فوم بسته بندی با تیم فوم برتر ایرانیان تماس حاصل فرمایید.