فوم لوله ای

فوم-رولی
فوم رولی
۱۳۹۶/۰۶/۳۰
فوم-لوله-ای

فوم لوله ای ۳/۸ الی ۲ اینچ

فوم پلی اتیلن انواع و اقسام متفاوتی دارد که در مدل های گوناگون و برای کاربرد های متنوع تولید می شوند . فوم ها امروزه ، با گسترش صنعت جایگاه مهم و ویژه ای در صنعت پیدا کرده اند و بسیاری از مشکلات و مسائل مربوط به بشر را با کاربرد های متنوع شان حل کرده اند . گسترش علم و صنعت فوم ها را جایگزین بسیاری از عایق های دیگر کرده است که در زیر به ویژگی یکی از انواع فوم ها که فوم لوله ای می باشد اشاره می شود .

فوم های لوله ای

فرم های لوله ای به دلیل ساختار سه بعدی بسته ای که دارند بسیار مناسب برای عایق بندی حرارتی می باشند . فوم های لوله ای جایگزین بسیاری از فوم ها در صنعت شده اند زیرا این فوم ها به دلیل سبک بودن ، راحتی و تنوع رنگ و ضخامت ( ۳/۸ الی ۲ اینچ ) و قابلیت استفاده در اکثر مکان ها بسیار مفید واقع شده اند . فوم های لوله ای در صنایع خودرو سازی و عایق کاری لوله های آب گرم و سرد در ساختمان ها و بسیاری از مکان‌ها و موارد دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند . این فوم ها همچنین برای جلوگیری از رطوبت نیز به کار برده می شود . فرم های لوله ای در ساختمان سازی برای عایق کاری لوله ها در صنایع تاسیسات ساختمان و نفت و گاز و غیره استفاده می‌شوند .
فوم های لوله ای به دلیل خاصیت ضریب انتقال پایینشان برای عایق بندی تاسیسات حرارتی و برودتی مناسب می باشند و در مصرف انرژی به طور قابل ملاحظه ای صرفه جویی می کنند .

موارد کاربرد فرم های لوله ای

۱ – از فوم های لوله ای در عایق کاری لوله های آب سرد و گرم و تاسیسات ساختمان ها استفاده می شود .
۲ – فوم های لوله ای در عایق کاری تاسیسات برودتی در صنایع مختلف به کار برده می شوند .
۳ – از فوم های لوله ای به عنوان محافظ لوله های ساختمان در ساختمان ها برای جلوگیری و ضرب دیدن های احتمالی استفاده می شود .
۴ – فوم های لوله ای همچنین در صنایع بسته بندی و گل سازی ها و تزیینات نیز به کار برده می شوند .
فوم های لوله ای تو پری نیز وجود دارند که از آن ها جهت پر کردن درزهای ژوئن و نمای کامپوزیت و شکاف‌های ساختمان به کار برده می شود .
فوم های لوله ای عایق های مناسبی از لحاظ رطوبت و حرارت و صدا می باشند و هم بسیار بهداشتی می باشند . از این رو ، از آن ها در قطر ها و اندازه های مختلف برای ایزوله کردن سقف های سالن های مرغداری و گاوداری ها و سردخانه ها و همچنین سقف های تولیدی ها و صنایع خودرو سازی کیف و کفش و گل سازی و تولید یخچال و بسیاری موارد دیگر استفاده می‌شود . فوم ها به دلیل وزن بسیار پایین و تنوع رنگی و ضخامت بسیار مهم و با اهمیت می باشند و استفاده از آن ها موجب کاهش وزن بناها می باشد . و همچنین به دلیل سهولت در حمل و نقل آن ها می‌توان به راحتی آن ها را در جدا سازی طبقات از قبیل کف و سقف و دیوارهای جدا کننده سالن های بزرگ و صنعتی مورد استفاده قرار داد .
عایق ها و فوم های لوله ای از سایز ۱۶ تا ۶۳ میلیمتر در رنگ بندی های متفاوت وارد بازار می شود و به دلیل انتقال حرارت پایین جهت عایق کاری لوله های ساختمان ها به جای پشم شیشه استفاده می شوند .

جهت اطلاعات بیشتر در مورد انواع فوم ساختمانی و فوم بسته بندی با تیم فوم برتر ایرانیان تماس حاصل فرمایید.