فوم رولی

فوم-لوله-ای
فوم لوله ای
۱۳۹۶/۰۶/۳۰
فوم-تشک
فوم تشکی
۱۳۹۶/۰۶/۳۰
فوم-رولی

فوم پلی اتیلن رولی یا فوم رول از انواع فوم ها می باشند. فوم ها که کاربرد زیادی در صنعت دارند و فوم رولی خود دارای کاربرد های زیادی و متنوع می باشد که در صنایعی همچون صنعت کیف و کفش و صنعت خودرو سازی و زیر سازی پارکت و از این قبیل موارد به کار برده می شود . مهم ترین قابلیت و ویژگی که فوم های رولی دارند ، استحکام زیاد آن ها در مقابل انعطاف بالایی که دارند می باشد و به دلیل همین انعطاف به حالت رولی تولید می شوند و به آن ها فوم رول گفته می شود . مقاومت فوم های رولی در مقابل کشش سطحی و پارگی و … یکی از مهم ترین ویژگی ها و فاکتور های آن ها به شمار می آید . فوم های رولی نسبت به فوم های EVA که تولید می شوند استحکام بالاتر و چگالی مناسب تری نیز دارند . فوم های رولی در رنگ بندی های متفاوت تولید می شوند و ضخامت آن ها از ۴۰ میلی متر تا ۱۲۰ میلی متر می باشد . عرض تعیین شده برای این فوم ها معمولا ۱٫۵ متر می باشد .

کاربرد فوم های رول در صنعت

۱ – صنعت عایق کاری
۲ – صنعت تولید کیف و کفش
۳ – صنعت تولید خودرو یا خودرو سازی
۴ – زیر سازی پارکت ها
۵ – صنعت معماری و ساختمان
فوم های رولی همان طور که گفته شد در زیر سازی پارکت ها بسیار استفاده می شوند که هم به عنوان عایق مانع از صدای ناشی از پارکت ها می شود و هم از پوسیدگی پارکت ها جلوگیری می کند و این فوم ها ، فوم رول پارکت یا فوم رول سایلنت نامیده می شوند که ضخامت به کار برده شده برای این موارد معمولا از ۱٫۸ تا ۲ میلی متر می باشد .
فوم های رول صنعتی ، استاندارد های کیفیت مخصوص ساختمان سازی را دارند و به عنوان عایق صدا و گرما در ساختمان ها به کار برده می شوند . عاق کاری ساختمان ها بسیار با اهمیت می باشد و نقش اساسی در گرم نگه داشتن منازل دارد که تا ۵ درجه در زمستان می توان به وسیله عایق کاری خانه ها را گرم کرد و در تابستان نیز تا ۱۰ درجه خنک تر نمود و برای اینکه عایق کاری به نحو احسن انجام شود بهتر است که میزان مقاومت حرارتی فوم را در نظر گرفت نه ضخامت فوم آن را . فوم های رولی از جمله عایق های مناسب برای این کار می باشند که مقاومت حرارتی بالایی دارند .
از فوم های رولی در صنایع کیف و کفش و خودرو سازی ها هم برای لایه های درونی و تو دوزی ها و داخل درب ها و دستگیره ها خودرو ها استفاده می شود .
فوم های رول علاوه بر کاربرد هایی که نام برده شد دارای قابلیت های مناسب دیگری نیز می باشند که آن ها را بسیار مفید می کند و آن قابلیت لمینت پارچه و پلاستیک و قابلیت پشت چسب دار شدن آن ها می باشد ، که این امر باعث می شود راحت تر مورد استفاده قرار بگیرند و درد سر زیادی در موقع نصب نداشته باشد . ضخامت ها و ابعاد فوم های رولی در صورت نیاز مشتری و بسته به در خواست آن ها متفاوت می باشد .

فوم های رولی چند مدل می باشند ؟

فوم های رولی به دو صورت فوم رول پارکت یا فوم رول سایلنت و فوم رول کفاشی و سراجی تولید می شوند .
فوم های رول پارکت که برای زیر سازی پارکت ها و نصب کردن بر روی پارکت و کف پوش های چربی به کار برده می شوند و معمولا ۲ میل ضخامت دارند و برای پر کردن فضای زیر پارکت بن کف پوش و زمین به کار برده می شوند و هم به عنوان عایق صدا عمل می کنند و هم از صدا کردن پارکت جلو گیری می کنند .
فوم های رول کفاشی ها و سراجی ها به عنوان لایه های پوشاننده وشکل دهنده در تولید کیف و کفش و چمدان و … و همچنین کفش های ورزشی و دمپایی و .. به کار برده می شود . این فوم ها به دلیل قابلیت پشت چسب دار شدن برای این موارد بسیار با اهمیت می باشند و در رول های ۵۰ متری و ضخامت و رنگ های متنوع تولید می شوند .

جهت اطلاعات بیشتر در مورد انواع فوم ساختمانی و فوم بسته بندی با تیم فوم برتر ایرانیان تماس حاصل فرمایید.