کیفیت سنجی فوم پلی اتیلن

فوم پلی اتیلن
راهنمای خرید فوم پلی اتیلن
۱۳۹۶/۰۶/۱۹
کاربرد فوم پلی اتیلن در پزشکی
کاربرد فوم پلی اتیلن در پزشکی
۱۳۹۶/۰۶/۲۱

همه ی محصولاتی که تولید می شوند ابتدا باید از لحاظ کیفیت مورد بررسی قرار گیرند تا با محصولات بی کیفیت مشتریان را از دست نداده و شرکت تولید کننده اعتبار خود را از دست ندهد زیرا زمانی که تولید یک محصول رواج پیدا می کند رقبا زیاد می شوند و در این میان تولید کننده گانی که محصولات با کیفیت و معتبر را تولید کنند جایگاه بهتری پیدا می کنند .

مفهوم کیفیت و کیفیت سنجی

در واقع کیفیت به معنای مرغوبیت و مطلوبیت یک کالا می باشد و کیفیت سنجی بررسی کیفیت یک کالا می باشد .

کیفیت فوم پلی اتیلن

فوم پلی اتیلن تولید شده اگر از کیفیت خوب و بالایی بر خوردار باشد خواهان زیادی خواهد داشت . در کیفیت سنجی فوم پلی اتیلن باید فوم را از لحاظ عایق صدا و حرارت و رطوبت بودن بررسی کرد و مقاومت آن ها را مشخص نمود . در واقع می توان گفت کیفیت ضرری است که جنس مورد نظر از زمانی که وارد بازار می شود به وجود می آید ، یعنی اگر آن ضرر را بررسی و حل کنند به کیفیت مطلوب و مفیدی خواهند رسید ، بنابرین یک تولید کننده فوم پلی اتیلن زمانی می تواند بنام و معتبر باشد که خواسته های مشتری را برآورده و در اولویت تولید قرار دهد . پس اگر هدف از خرید فوم پلی اتیلن عایق بودن آن می باشد پس باید آن را مد نظر قرار داده و عایق مناسبی تولید نمود .

کنترل کیفیت :

کنترل کیفیت در تولیدات صنعتی بخش مهم تولید می باشد که وقتی فوم پلی اتیلن نیز تولید می شود کارخانه تولید فوم آن را از لحاظ عایق بودن و مناسب بودن انعطاف لازم را داشتن و موارد زیاد دیگر بررسی می کند . صنایع تولید فوم پلی اتلین به منظور این که رضایت مشتریان را بر آورده کند از طریق فراورده های تولیدی فوم پلی اتیلن در دو جهت اقدام می کند که شامل مقاومت بیرونی و درونی می باشد .
دیدگاه بیرونی یعنی اینکه در نظر بگیرند که مشتری چه نوع فوم پلی اتیلنی می خواهد و انتظارش از فوم پلی اتیلن مورد نظر چیست ؟
دیدگاه درونی در تولید فوم پلی اتیلن یعنی اینکه نواقص و معیوبات فوم تولید شده را بررسی نموده و در رفع آن اقدام نمایند و تنوع کار را افزایش دهند .
در کیفیت سنجی فوم پلی اتیلن باید به حفظ استاندارد های تعیین شده در تولید توجه ویژه ای کرد و نواقص و انحرافات موجود در تولید را بر طرف کرد و کارایی واحد ها و افراد را نیز ارزیابی نمود .

فوم پلی اتیلن

فعالیت های کنترل کیفیت فوم پلی اتیلن :

فعالیت هایی که در کنترل کیفیت یا کیفیت سنجی فوم پلی اتیلن انجام می شود این است که ابتدا طرح فوم پلی اتیلن و تمام فرآیند هایی که در پروسه تولید فوم پلی اتیلن لازم است را کنترل می کنند و سپس مواد ورودی را کنترل می نمایند و در حین تولید و ساخت فوم پلی اتیلن نیز مراحل کنترل می شود تا اقدامات پیش گیرانه انجام شود ، در فرآیند تولید فوم پلی اتیلن همچنین مطالعات ویژه انجام می شود تا مشکلات اصلی ریشه یابی و بر طرف گردد .

 

عوامل موثر در تولید فوم پلی اتیلن بی کیفیت :

عواملی که ممکن است باعث شود فوم پلی اتیلن نامرغوب و بی کیفیت بدست آید می تواند شامل :
۱- خطا ها و اشتباهاتی باشد که تولید کنندگان مرتکب می شوند .
۲- مواد اولیه ای که در تولید فوم پلی اتیلن به کار می رود نا مرغوب و بی کیفیت و یا اشتباه باشد .
۳- ماشین آلات و ابزار هایی که به وسیله فوم پلی اتلین تولید می شود دچار نقص هایی باشد .
۴- محیطی که در آن فوم پلی اتیلن تولید می شود نا مناسب باشد .
۵- طراحی انجام شده ضعیف باشد و …
که در این صورت مشتریان می توانند فوم پلی اتیلن خریداری شده را پس دهند و همچنین ادعای خسارت نمایند و در صورتی که به محل مورد نظر آسیبی وارد کرده باشد هزینه های اصلاحی خواسته و … و در آخر مشتریان سلب اعتماد می کنند . بنابراین باید در تولید فوم های پلی اتیلن حتما کیفیت سنجی انجام شود .

جهت اطلاعات بیشتر در مورد انواع فوم ساختمانی و فوم بسته بندی با تیم فوم برتر ایرانیان تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *