کاربرد فوم پلی اتیلن در عایق حرارتی ساختمان
۱۳۹۶/۰۴/۱۴
خرید و فروش فوم پلی اتیلن
خرید و فروش فوم پلی اتیلن
۱۳۹۶/۰۵/۰۴

کاربرد فوم بسته بندی

فوم بسته بندی چیست ؟
یکی از دغدغه های مهم و اساسی تولید کنندگان سالم رسیدن مواد و محصولات تولید شده از محل تولد به محل مصرف می باشد که از فوم های بسته بندی برای این امر استفاده می کنند ، بنابرین فوم ها و یونولیت هایی که برای بسته بندی موادی غذایی و دارویی و برقی و الکترونیکی و وبه طور کلی مواد ظریف و حساس استفاده می شود را فوم بسته بندی گویند که هر چه قدر فوم های بسته بندی با کیفیت تر و مرغوبتر باشند مورد استقبال بیشتری قرار می گیرند .

نحوه تولید فوم های بسته بندی

برای تولید فوم های بسته بندی معمولا در اکثر موارد از ماشین الات و تجهیزات مشترک استفاده می شود و تنها تفاوت می تواند نوع قالبی که از ان استفاده می شود باشد .
بنابرین برای تولید فوم های بسته بندی باید قالب های آلومنیومی وجود داشته باشد که بر حسب فرم جنس و اندازه و ابعاد و ضخامت آن تولید شود .
خصوصیات فوم های بسته بندی ؟
فوم های بسته بندی دارای خصوصیات و مزایایی می باشند که آن ها را پرکاربردتر می نماید از جمله این خصوصیت می توان به سبک و کم وزن بودن آن اشاره کرد که این خصوصیت باعث می شود تا جنس مورد نظر متحمل وزن اضافی نشود . از خصوصیت های دیگر می توان به رنگ بندی متنوع و همچنین خاصیت ضربه گیری و جذب شوک به ان اشاره کرد فوم های بسته بندی همچنین ضد آب و ضد رطوبت و مقاوم در برابر سرما و گرما نیز می باشند .
در صورتی که فوم های بسته بندی از ضخانت و چگالی و سختی مناسبی برخوردار نباشند به مرور زمان کاربرد خود را از دست داده و تغییر حالت می دهند .
علاوه بر این ها فوم های بسته بندی باید دارای خاصیت ضربه پذیری بسیار بالایی باشند تا زمانی که متحمل فشار می شوند و یا در هنگام حمل زمانی که بیوفتند مقاوم باشند و به محصول مورد نظر ضربه و صدمه وارد نشود بنابرین ضخانت فوم های بسته بندی به کار رفته در محصولات مختلف متفاوت می باشد و به نا به ظریف و حساس بودن و نوع کاربرد محصولات مختلف متفاوت می باشد .
انواع فوم های بسته بندی 
از فوم های مختلفی برای استفاده در بسته بندی محصولات استفاده می شود که از جمله ان ها می توان به فوم پلی اتیلن و فوم های پلی یورتان و فوم های ریباندد و فوم های پلی استایرن و eav حتی از فوم های ارزان و یا خرده فوم ها استفاده کرد .
کاربرد فوم های بسته بندی 
فوم ها و یونولیت های بسته بندی برای بسته بندی مواد غذایی و دارویی بهداشتی و برقی و الکترونیکی و ظروف شیشه ای و حساس شکننده استفاده می شوند تا هنگام انتقال از محل تولید به محل مصرف در اثر ضربه و رطوبت دچار آسیب و شکنندگی نشوند بر همین اساس فوم های بسته بندی کاربرد های زیادی در بسته بندی محصولات دارند و یکی از بهترین انواع بسته بندی ها به شمار می آیند.
فوم های بسته بندی زمانی برای بسته بندی محصولات غذایی مورد استفاده قرار می گیرند که مواد غذایی باید مدت زمان زیادی را بیرون از یخچال قرار گیرند یا اینکه به مدت طولانی در معرض محیط قرار گیرند.
از فوم های بسته بندی در بسته بندی طلا جات و جواهرات و همچنین به عنوان درز گیر در خودروها نیز استفاده می شود.
فوم های بسته بند می توانند به عنوان محافظ برای بسته بندی کلیه اشیا مورد استفاده قرار گیرند در عایق کاری و بسته بندی لوازم یدکی و محصولات نظامی نیز از آن ها استفاده میشود .
فوم های بسته بندی به دلیل خاصیت عایق حرارتی بودن و ضد رطوبت بودن در بسته بندی مواد غذایی پخته شده و همچنبن غذا های فاسد شونده مانند غذا های دریایی از قبیل ماهی و میگو .. و میوه و سبزیجات نیز استفاده می شوند.
در ادامه مطالب باید اضافه کرد که هر چه قدر زیبایی و جذابیت در بسته بندی محصولات بیشتر باشد جذابیت محصولات را بیشتر می کند و تاثیر مستقیمی در جذب مشتری دارد و فوم های بسته بندی از آنجایی که رنگ بندی های متنوعی دارند ودر طرح های مختلف می توان تولید کرد بنابرین استفاده از آن در بسته بندی ضروری است و نمی توان از ان چشم پوشی کرد.

جهت اطلاعات بیشتر با تیم فروش فوم برتر ایرانیان می توانید تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *