استدیو خانگی با فوم پلی اتیلن
استدیو خانگی با فوم پلی اتیلن
۱۳۹۶/۰۶/۰۵
اتاق آکوستیک با فوم پلی اتیلن
اتاق آکوستیک چه نوع اتاقی است ؟
۱۳۹۶/۰۶/۱۶

تشک تاتامی چیست ؟

تشک های تاتامی نوعی از کفپوش ها می باشند از ترکیب شدن فوم هایی به نام ای وی آ با تر کیبات دیگر ( فوم پلی اتیلن ) به وجود می آیند . تشک های تاتامی کار برد های متفاوتی دارند و لبهای هر تیکه ی تشکیل دهنده ی آن ها به شکل لبه های پازل م باشند که در هم فرو رفته و قفل می شوند و تشک بزرگی را تشکیل میدهند و سطح آن ها بسیار نرم و حالت اسفنجی مانندی دارد .تشک های تاتامی با این که در ظاهر شبیه هم می باشند ولی انواع مختلفی دارند که از ترکیبات متفاوتی تولید می شوند و کاربرد های متنوعی نیز دارند و برای استفاده های خاص و متنوع طراحی می شوند . تشک های تاتامی به راحتی قابل نصب می باشند و می تواند به راحتی توسط افراد عادی نیز نصب شود . این تشک ها به راحت قابل شستشو می باشند و می توان حتی برای شستشو آن ها روا از هم جدا کرده وشست و خشک کرد و دوباره نصب نمود .

کاربرد تشک های تاتامی

تشک های تاتامی کاربردهای زاد دارند و به عنوان کف پوش های مهد کودک ها استفاده می شود زیرا که سازگار با پوست کودکان و کاملا بهداشتی می باشند و گاهی در پارک ها برای جلو گیری از ضربه به سر و همچنین تمام مکان هایی که لازم است دیوار ها و کف های نرم و ایمنی داشته باشند به کار برده می شوند .

مزایای تشک های تاتامی

تشک های تاتامی وزن بسیار سبک دارند و حمل و نقل آن ها بسیار راحت و آسان می باشد .این تشک های پر کاربرد بسیار بهداشتی بوده و پرز دار نمی باشند و مواد حساسیت زا در در تولید آن به کار نمی رود .

این تشک ها نرم می باشند و لبه های تیز وخراشنده که موجب آسیب دیدگی می شوند ندارند .تشک های تاتامی در طرح ها و رنگ های متنوع و زیبا تولید می شوند .

  • قیمت تهیه آن ها مناسب و پایین دارند .
  • قابلیت ارتجاعی و ضربه گیری بالایی دارند .
  • قابل ششستشوی راحت و آسان می باشد .
  • به راحتی قابل نصب و اجرا می باشد .

تشک های تاتامی ورزشی :

تشک ها تاتامی ورزشی در ورزش های مختلف از قبیل کاراته ، جودو ،کونگ فو و ورزش های رزمی و … به کار برده می شوند . تشک های تاتامی تراکم بالا و برگشت پذیری بسیار مناسب و بالایی دارند .

تشک های تاتامی برای ورزش بزرگسالان و کودکان متفاوت می باشد و در ورزش های رزمی بزرگ سالان ضخامت های مورده استفاده از ۳۰ میل تا ۵۰ میلی متر می باشد ولی برای استفاده به عنوان کفپوش های سالن ها و آمادگی جسمانی و ورزش های چند منظوره از تشک های که ضخامت های کمتری دارند از قبیل ۲۵ میلی متر یا ۲٫۵ سانتی متر می باشند استفاده می شود .

فوم پلی اتیلن

تشک های تاتامی فدراسیونی :

تشک های ورزشی که در فدراسیون ها به کار برده می شوند بسیار مرغوب بوده و دارای استاندارد جهانی می باشد . این تشک ها در مسابقات مورد استفاده قرار می گیرند . این کفپوش ها یا تشک ها ۲٫۵ سانتی متر بوده و سیار مقاوم می باشند . تشک های تاتامی در ورزش های تکواندو نیز به کار برده می شوند ولی نام آن ها متفاوت می باشد که نام آن را شیاپچانگ گفته می شود .

کفپوش های تاتامی به علت خاصیت نرمی و ارتجاعی بودن در ورزش ها کاربرد دارند تا در حین ورزش از آسیب دیدن ورزشکاران جلوگیری کنند و آن ها از ضربه سر و سایر اعضای بدن به کف های سخت سالن های ورزشی در امان بمانند علاوه بر این ها تشک های به علت مدل پازل مانند بودن به راحتی قابل نصب و اجرزا می باشد و اگر قسمتی از آن ها آسیب ببیند نیازی نیست که تمام بخش های آن عوض شود و لازم است که قسمت آسیب دیده را تعویض کنند .

این تشک ها علاوه بر این که در سالن های ورزشی و باشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند ولی می توان از آن ها در خانه ها نیز برای تمرینات ورزشی استفاده نمود تا آسیبی به بدن وارد نشود و ایمنی بدن را تضمیین کند ،خاصیت الاستیسیته و ارتجاعی بالا تشک های تاتامی باعث می شود که ضربه مهار شود و از صدمات بدن جلو گیری شود .

جهت اطلاعات بیشتر در مورد انواع فوم ساختمانی و فوم بسته بندی با تیم فوم برتر ایرانیان تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *