فناوری های موجود در ساختمان های امروزی برای صرفه جویی انرژی کدامند ؟

فوم پلی اتیلن پلاستیکی
معایب فوم پلی اتیلن پلاستیکی در عایق بندی
۱۳۹۶/۰۸/۰۷
فوم پلی اتیلن در کشتی
کاربرد فوم پلی‌اتیلن در تشک کشتی
۱۳۹۷/۰۲/۲۴

انرژی و مصرف آن ها در زندگی ، یکی از دغدغه های مهم و اساسی زندگی بشر شده است و وجود منابع فراوان انرژی و قیمت آن ها در کشور ما باعث شده است که مصرف بی رویه انرژی به مقدار قابل توجهی افزایش یابد و اتلاف انرژی زیادی داشته باشیم . بنابرین لازم و ضروری است که برای این که این منابع در اختیار آینده گان نیز قرار گیرد و آینده گان نیز از آن بهره ببرند از اتلاف انرژی جلوگیری کرده و به مقدار قابل توجهی نیز صرفه جویی نمود ، از این رو استفاده از فناوری ها و منابع به وجود آمده در این امر مهم می تواند نقش به سزایی داشته باشد و از اتلاف انرژی جلوگیری کند .

فوم پلی اتیلن فناوری امروزی برای صرفه جویی انرژی :

از مهمترین بخش هایی که در گذشته و حتی امروزه در برخی نکات موجب اتلاف انرژی می شود امر ساخت و ساز های شهری می باشد که ساخت و ساز های نامناسب و غیر اصولی و بدون عایق بندی به مقدار زیادی انرژی های تولیدی را هدر می دهند .

اما با این حال تکنولوژی ها و افکار بشر در این مورد توانسته راه کار هایی بیاندیشد و به مقدار زیادی نیز موفق شده تا از هدر رفت بی رویه منابع انرژی جلوگیری کند . فوم های پلی اتیلن از جمله این فناوری ها می باشد که در ساختمان های از پیش ساخته نیز قابل استفاده و نصب می باشند و به عنوان عایق از اتلاف انرژی جلوگیری می کند .

فوم پلی اتیلن از فناوری های جدیدی می باشد که کاربرد های فراوانی در صنایع مختلف دارد که صنعت ساختمان سازی از جمله این صنایع می باشد و با نصب آن ها چه در ساختمان هایی که تازه ساخته شده اند و چه در ساختمان های قدیمی که به عنوان عایق عمل می کنند جلوی اتلاف بیش از اندازه انرژی گرفته می شود .

فوم های پلی اتیلن قادرند تا درزها و شکاف های دیوار ها و پنجره ها را بپوشانند و همچنین برای پوشش سقف ها و کف ساختمان ها نیز به کار برده می شوند تا هم انرژی را در داخل ساختمان ها حفظ کنند و هم از خارج شدن صدا از خانه ها جلوگیری کنند .

همانطور که گفته شد بیشترین هدر رفت و مصرف انرژی از طریق ساختمان ها انجام می شود و در صورتی که پوسته خارجی ساختمان ها عایق بندی نشده باشند به طور تقریبی می توان گفت که تقریبا ۳۵ درصد از مصرف و اتلاف انرژی از طریق دیوار های جانبی و ۲۵ درصد از آن نیز توسط سقف ها و ۱۰ درصد از آن ها نیز از کف ساختمان ها و ۲۰ الی ۳۰ درصد آن ها نیز به وسیله درزها و شکاف های موجود درب ها و پنجره ها صورت می گیرد و این ارقام می تواند منابع انرژی را به شدت تهدید کند و اتلاف آن زیاد گردد .

اکثرا ساختمان هایی که در کشور ما ساخته می شود سرما و گرمایی را که با صرف مقدار زیادی انر ژی به دست می آید حفظ نمی کنند و موجب هدر رفتن آن ها می شود و بنابراین برای جبران هدر رفت انرژی و تامین گرما و سرمای مورد نیاز باید مقدار زیادتری از انرژِی را به کار برد تا با اتلاف آن نیز گرما و سرمای ساختمان ها  حفظ شود . استفاده از فوم پلی اتیلن را در ساختمان ها عایق بندی گویند . عایق بندی مناسب ساختمان ها و لوله های آب گرم و سرد و .. از اتلاف انرژی جلوگیری می کند .

راه کار های دیگری علاوه بر عایق بندی با فوم های پلی اتیلن برای عایق کاری ساختمان برای جلو گیری از اتلاف انرژی نیز وجود دارد اما فوم های پلی اتیلن به دلیل ارزان بودن و سبک بودن و قابلیت نصب راحت آن ها و قابلیت انعطاف پذیری زیاد مناسب تر بوده و خواهان زیادی نیز دارد .

جهت اطلاعات بیشتر در مورد انواع فوم ساختمانی و فوم بسته بندی با تیم فوم برتر ایرانیان تماس حاصل فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *