راهنمای خرید فوم پلی اتیلن

اتاق آکوستیک با فوم پلی اتیلن
اتاق آکوستیک چه نوع اتاقی است ؟
۱۳۹۶/۰۶/۱۶
کیفیت سنجی فوم پلی اتیلن
کیفیت سنجی فوم پلی اتیلن
۱۳۹۶/۰۶/۲۰

فوم پلی اتیلن به دلیل پر کاربرد بودن در عایق کاری و همچنین به دلیل ویژگی هایی که دارند و در صنعت مبلمان و بسته بندی و تشک های طبی و … دارای انواع متفاوتی می باشند از این رو باید هنگام خرید تمام خصوصیات و ویژگی هایی که برای کار مورد نیاز ضروری می باشد را در نظر گرفته و متناسب با آن خصوصیت خریداری گردد و بهتر است راهنمای خرید در کارخانه جات تولید کننده  فوم پلی اتیلن و توسط تولید کنندگان بر روی فوم های پلی اتیلن قرار داده شود و یا اینکه شخصی در این مورد خریدار را راهنمایی کند تا ضمن این که فوم متناسب با کار موارد استفاده خریدار را به او معرفی کنند ، قطرها هم تا حدودی بر روی آن ها مشخص شده باشد تا انتخاب راحت تر و خرید آسان تری توسط خریدار انجام گیرد و رضایت مشتری را برآورده کند .

راهنمایی برای خرید فوم پلی اتیلن

برای خرید فوم پلی اتیلن باید انواع آن را در نظر گرفته از قبیل فوم های عایق کاری و فوم بسته بندی و فوم تولید تشک و مبلمان و … و سپس قطری که مناسب با کار مورد نظر می باشد را انتخاب می کنند برای نمونه فوم هایی که در مبلمان استفاده می شود معمولا قطرهای ۵ میلی متر و ۱۰ میلی متر و یا ۲۰ میلی متر می باشند .
فوم های پلی اتیلنی که در عایق کاری به کار برده می شوند جزو پر کاربرد ترین فوم ها می باشند که در ساختمان سازی ها و شوفاژ خانه ها و لوله های آب گرم و سرد و سیستم های گرمایشی و .. و همچنین به عنوان عایق رطوبت و صدا و حرارت به کار برده می شوند و برای خرید آن ها پیشنهاد می شود که از قطر ۱۰ میلی متر تا ۴۰ میلی متر را انتخاب نمایند .
فوم پلی اتیلن در آکوستیک کردن اتاق نیز کاربرد دارند که از آن ها در استدیو ها و آمفی تئاتر ها و سالن های سینما و مکان های دیگری که نیاز به عایق کاری صوتی دارند استفاده می شود و راهنمای خرید برای این گونه کار ها استفاده از فوم های شانه تخم مرغی ، ابر ساده آکوستیک و فوم هرمی می باشد که قطر مورد نیاز ۲۰ میلی متر تا ۴۰ میلی متر می باشد .
فوم پلی اتیلن در قطر های متفاوتی تولید می شوند که حداقل قطر آن ۵ میلی متر می باشد و شامل ۵ میلی متر ، ۱۰ میلی متر ، ۲۰ میلی متر و ۳۰ میلی متر به صورت رول تولید می شود و حداقل مقدار فروشی که این فوم ها دارند ۱ متر مربع می باشد و کمتر از آن مقدور نمی باشد .
فوم پلی اتیلن قطر های ۴۰ میلی متر و ۱۰۰ میلی متر نیز دارند که به صورت ورقه ای تولید می شوند که ورقه ها در اندازه های ۱ متر در ۲ متر مربع می باشد و حداقل فروش آن نیز دو متر مربع می باشد .

فوم پلی اتیلن عایق حرارتی
در راهنمای خرید هم چنین علاوه بر قطر و موارد استفاده باید تنوع رنگی فوم مورد نظر نیز بیان شود تا خریدار رنگ های مورد نیاز خود را خریداری کنند .
نرمی و سختی و انعطاف پذیری و … نیز باید در راهنمای خرید عنوان شود .
انواع متفاوتی از فوم ها در کوره ها از ترکیب مواد شیمیایی مخصوص درست می شوند که دارای انواع سرد و گرم و فوم های ویژه می باشد که ضخامت های آن ها ۱۰ و۱۳ و ۱۵ سانتی متر می باشد .
فوم های گرم : روش های ساخت متفاوتی دارند که در دمای بالای کوره تولید می شوند و از خصوصیت آن ها سفت بودن آن می باشد .
فوم های سرد : این نوع از فوم ها در دمای کم و حرارت غیر مستقیم تولید می شوند و حالت ارتجاعی آن ها به مراتب بیشتر از فوم های گرم می باشد . این نوع از فوم ها نرمتر بوده و راحتی بیشتری دارند طول عمر فوم های سرد بیشتر است .
فوم ویژه : این نوع از فوم ها خواص هر دو نوع فوم سرد و گرم دارند و نرمی آن نیز مابین دو فوم می باشند . بنابراین در راهنمای خرید فوم پلی اتیلن باید نوع آن ها از لحاظ فوم گرد وسرد و ویژه بودن و همچنن رولی و ورقه ای بودن آن نیز عنوان می شود .

جهت اطلاعات بیشتر با تیم فوم برتر ایرانیان تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *