تفاوت ها و شباهت های فوم پلی اتیلن pe و فوم سایلنت eva

تفاوت HDPE و LDPE چیست ؟
تفاوت HDPE و LDPE چیست ؟
۱۳۹۶/۰۷/۱۷
صادرات فوم پلی اتیلن به عراق
صادرات فوم پلی اتیلن به عراق
۱۳۹۶/۰۷/۲۰

تعریف فوم

فوم ها به لایه های نازکی گفته می شود که در برخی جا ها از قبیل زیر پارکت لمینت ها پهن می شوند و از ایجاد صدا جلوگیری می کنند و همچنین مقاومت کف مورد نظر را در برابر رطوبت کف و پستی و بلندی ها افزایش می دهند . فوم های سایلنت eav و فوم پلی اتیلن pe پر کاربرد ترین فوم ها می باشند .

فوم eva چیست ؟

فوم eva که به فوم سایلنت نیز معروف می باشد فوم هایی می باشند که با دانسیته بالا تولید می شوند و ضخامت آن ها ۱ – ۳۲ میلی متر می باشد . این فوم ها در رنگ های مختلف تولید می شوند و کاربرد های فراوانی نیز دارند که در صنعت جایگاه ویژه ای به خاطر مزایایی که نسبت به سایر فوم ها دارند یا فته اند .

فوم پلی اتیلن pe چیست ؟

فوم پلی اتیلن که از ترکیب حباب های ریز هوا با پلی اتیلن فشرده تولید می شود به دلیل خاصیت تراکم سلولی جزو عالی ترین عایق ها و بهترین ایزولاسیون ها به شمار می آیند . این فوم ها در دمای منفی ۳۵ درجه سانتی گراد تا مثبت ۹۰ درجه سانتی گراد قابل استفاده می باشند و همچنین در مقابل مواد شیمیای و عوامل فرساینده محیطی نیز مقاوم می باشند .

فوم پلی اتیلن

تفاوت فوم های پلی اتیلن با فوم های eva

فوم های eva یا سایلنت با فوم های پلی اتیلن تفاوت هایی دارند که تفاوت آن ها در میزان دانسیته یا چگالی یا میزان فشردگی آن ها می باشد . فوم های سایلنت یا eva نسبت به فوم های ساده یا پلی اتیلن بسیار فشرده تر می باشد و فشردگی کم فوم پلی اتیلن باعث می شود که این فوم ها پس از گذشت زمانی حجم خود را از دست بدهند ولی فوم eva تقریبا به حالت ثابت باقی می ماند . بنابراین فوم های eva بهترین پوشش برای زیر پارکت لمینت ها به شمار می آیند .
از نظر ضخامت می توان گفت که همه فوم ها دارای ضخامت ۱ میلی متر به بالا هستند که بر اساس نوع کار برد ، به کار برده می شوند .
فوم پلی اتیلن از ترکیب پلی اتیلن فشرده با حباب های ریز هوا به وجود می آید ولی فوم های eva از اتیلن وینیل استات و کو پلیمر های مخلوط تولید می شوند و ساختار سلولی بسته دارند .
فوم های eva نسبت به فوم پلی اتیلن نرم تر و مقاوم تر می باشد و قابلیت ترمیم بهتری نیز پس از فشرده شدن نسبت به فوم pe یا پلی اتیلن دارند .
فوم های eva تنها فومی می باشند که در برابر اشعه خورشید آسیب نمی بینند در حالی که ما بقی فوم ها در مقابل این اشعه آسیب پذیرند .
فوم های eva یا سایلنت در داشتن مقداری وینیل استات va به صورت انشعاب یا شاخه با فوم های پلی اتیلن تفاوت دارند . eva چسبندگی یا قطبیت پلیمر را افزایش می دهد و بنابراین سازگاری بیشتر پلیمر و مواد پراکنده را افزایش و همچنین چسبندگی آن ها را نسبت به فوم های pe زیادتر می کند و از آن ها در بسته بندی مواد غذایی و الکترونیکی استفاده می شود .

شباهت های فوم پلی اتیلن pe با فوم های سایلنت eva

فوم پلی اتیلن pe از نظر شیمیایی شبیه به فوم های eva یا سایلنت می باشد . این دو فوم گونه های مشابه هم می باشند و ساختار سلولی بسته دارند . هردو فوم جاذب ضربه و لرزش می باشند و همچنین هر دوی آن ها در برابر آب و هوا و رطوبت و مواد شیمیایی مقاوم می باشند . فوم های پلی اتیلن و فوم های سایلنت هر دو عایق گرمایی و صدایی به شمار می آیند و هر دوخاصیت شناور ماندن با جذب آب کم دارند .

جهت اطلاعات بیشتر در مورد انواع فوم ساختمانی و فوم بسته بندی با تیم فوم برتر ایرانیان تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *