تاثیر فوم پلی اتیلن در بهینه سازی انرژی

فوم پلی اتیلن
تفاوت فوم پلی اتیلن و فوم پلی اورتان
۱۳۹۶/۰۵/۱۰
فوم پلی اتیلن و محیط زیست
فوم پلی اتیلن و محیط زیست
۱۳۹۶/۰۵/۱۴

بهینه سازی انرژی

امروزه افزایش جمعیت و مصرف بی رویه انرژی باعث شده است که گاهی مواقع و در برخی مناطق دچار کمبود انرژی باشیم و به یقین می توان گفت که عمده مصرف این انرژی مربوط به ساختمان ها و ساخت و ساز شهری و معماری و تاسیسات ساختمان ها می باشد .
صرفه جویی در مصرف انرژی و جلوگیری از اتلاف انرژی و ارائه راه کار هایی برای ذخیره انرژی را بهینه سازی انرژی گویند .
بنابرین برای بهینه سازی انرژی باید به فکر تدابیری بود تا نکات محروم کشور و همچنین آیندگان دچار مشکل نشده و پیشرفت و توسعه کشور عقب نماند .
طی سال های گذشته تدابیری در این زمینه اندیشیده شده که بی نتیجه نبوده است و تا حدودی تاثیر آن را در بهینه سازی انرژی می توان مشاهده کرد .
از جمله تدابیر مهم که دراین مورد انجام شده در زمینه ساخت و ساز و احداث ساختمان ها بوده است عایق کاری با فوم پلی اتیلن برای ساختمان های در حال ساخت و ساختمان هایی که در گذشته دچار عایق کاری نشده اند از جمله کار هایی است که در این زمینه انجام شده است.
وظیفه بهینه سازی انرژی بر عهده قشر خاصی در جامعه نمی باشد و مردم و شهرداری ها و نهاد های مسئول و مرتبط و قانون گذار این وظیفه را بر عهده دارند.

تاثیر فوم پلی اتیلن در بهینه سازی انرژی

امروزه بهینه سازی مصرف انرژی یکی از مهمترین وظایف و اولویت های کشور های در حال توسعه می باشد .
فوم پلی اتیلن عایق های حرارتی و رطوبتی هستند که می توان با نصب سریع و آسان آن ها از هدر رفت انرژی در ساختمان ها جلو گیری نمود . با عایق بندی سقف و کف و درزهای در و پنجره ها و همچنین لوله های آب گرم و سرد منازل و ساختمان ها به وسیله فوم پلی اتیلن می توان تا حدودی از هدر رفت انرژی جلو گیری کرد و گامی در بهینه سازی انرژی برداشت .
مشکل ساختمان ها این است که گرما و سرمایی که با مصرف انرژی و هزینه تامین می شود را حفظ نمی کنند و سرما و گرما به سرعت از بین می رود وباید وسایل گرمایشی و سرمایشی بیش از اندازه کار کنند تا انرژی مورد نیاز را تامیین نمایند .
با عایق بندی ساختمان ها تنها به مقدار بسیار کمی شاید در حدود ۵ درصد به هزینه های ساخت و ساز ساختمان ها اضافه می شود ولی در کل به مقدار زیادی انرژی ذخیره می شود و باعث صرفه جویی در هزینه های انرژی مصرفی می شود، علاوه بر این ها ساختمان های عایق دار در هنگام خرید و فروش نیز بسیار با ارزش تر از ساختمان های بدون عایق به فروش می رسند.

فوم پلی اتیلن عایق لوله
استفاده بیش از اندازه از انرژی و مصارف غیر اصولی از آن ها موجب آلودگی های زیست محیطی نیز می شوند و گاز های گلخانه ای co2 افزایش پیدا می کند . بنابرین برای کاهش گاز های گلخانه ای باید در مصرف انرژی و بهره وری از آن ها راه کار هایی اندیشید که فوم پلی اتیلن که از حباب های ریز هوا و پلی اتیلن فشرده تشکیل شده اند و عالی ترین نوع عایق حرارتی و رطوبت می باشند و فوم های پلی یورتان به بهره وری انرژی از طریق عایق کاری ساختمان ها کمک می کند .
با فوم پلی اتیلن می توان لای دیوار ها و کف بین طبقات و زیر پارکت ها را عایق بندی کرد و همچنین در سوله ها نیز از این روش در زیر سقف استفاده می شود ، در سالن های مرغداری ها نیز برای عایق بندی به جای پشم شیشه از فوم پلی اتیلن استفاده می شود .
از فوم پلی اتیلن می توان در عایق بندی لوله ها و کانال های انتقال هوا و مخازن نیز استفاده کرد .
می توان درز های درب و پنجره ها را نیز با فوم پلی اتیلن عایق بندی کرد تا از هدر رفت انرژی جلو گیری شود.
بنابرین اساسی ترین راه در جلو گیری از مصرف بی رویه انرژی و بهینه سازی انرژی این است که ابتدا از ساختمان ها شروع به بهینه سازی کنیم و از عایق های مناسب از قبیل فوم پلی اتیلن و پلی یورتان استفاده کنیم.

جهت اطلاعات بیشتر در مورد انواع فوم ساختمانی و فوم بسته بندی با تیم فوم برتر ایرانیان تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *