کاربرد فوم پلی اتیلن در عایق کاری صدا
۱۳۹۶/۰۴/۱۴

انواع فوم پلی اتیلن رولی

از جمله ساده ترین و ارزانترین فروآرده ها و تولیدات نفتی و پلیمری می توان به فوم پلی اتیلن اشاره کرد که ان را با علامت pe نشان می دهند.فوم های پلی اتیلن سبک و نرم بوده و قابلیت حمل و نصب آسان دارند فوم ها به صورت های پازلی و رولی،لوله ای و ورقه ای تولید و عرضه می شوند که در نوع پازلی به صورت تکه تکه بوده ولی در نوع رولی به طور یکنواخت و یک پارچه استفاده می شوند.

انواع فوم

فوم ها سه نوع هستند که به انواع ان اشاره می کنیم .
فوم پلی یورتان : این فوم از ترکیب دی ایزومانات یا پلی اول ها و برخی از افزودنی های شیمیایی تهیه می شود. از ویژگی های پلی اورتان می توان به خواص گوناگونی که در کاربرد های متنوع و متفاوت به خود می گیرد اشاره کرد که باعث کاربرد زیاد آن می شود و معمولا این فوم ها در صنعت مبلمان و دکوراسیون استفاده می شود .
فوم پلی استایلن یا یونولیت : ماده ای سفید رنگ که از بلورهای ریز که بر اثر فشار و بخار منبسط می شود به وجود می آید و یک نوع عایق رطوبت و صدا می باشد و به علت سبک بودن در آپارتمانهای بلند استفاده می شود و به دو صورت قابل اشتعال و غیر قابل اشتعال استفاده می شود.
فوم پلی اتیلن : این فوم از ترکیب حباب های ریز هوا و پلی اتیلن فشرده درست شده است و می توان به عنوان یکی از بهترن ایزولاسیون ها و عایق از آن نام برد زیرا که خاصیت تراکم سلول دارند.فوم های پلی اتیلن در دمای منفی ۳۵ درجه سانتی گراد تا مثبت ۹۰ درجه سانتی گراد استفاده شوند.فوم های پل اتیلن ضد آب بوده و از نفوذ آب جلو گیری کرده و یک عایق مناسب برای ساختمان می باشد . این فوم ها مقاومت شیمیایی بالایی دارند و به عنوان یک عایق صوتی و حرارتی مناسب برای ساختمان ها به کار می رود.عایق ها به دو صورت رولی و لوله ای می باشند که عایق های رولی قابل استفاده با انواع روکش ها با کاربردها مختلف می باشد و به همین دلیل مشتریان بهترین گزینه را از لحاظ کارکرد و قیمت آن انتخاب می کنند .

مزییت های فوم پلی اتیلن : این فوم ها به عنوان عایق صدا و عایق رطوبتی و عایق حرارتی و برودتی می باشد و صرفه اقتصادی بالایی دارند و قابلیت ضربه پذیری و انعطاف دارند و به عنوان کفپوش های ایمن نیز قابل استفاده هستند.فوم پلی اتیلن دارای مقاومت فیزیکی و شیمیایی بالا و قدرت چسبندگی قوی هستند و خاصیت ضد اب دارند و به دلیل دوام زیاد و کیفیت خوب و مناسب ان نسبت به بقیه عایق ها رایجتر و کاربردی تر شده است .
فوم های پلی اتبلن در ساختمان ها و تاسیسات و کشاورزی و در عایق کاری لوله های آب سرد و گرم و همچنین عایق بندی خودروها و یخچال های صنعتی و صنعت تولید کیف و کفش استفاده می شود.
انواع فوم های پلی اتیلن از نظر عامل شبکه ای کننده : فوم های پلی اتیلن به دو نوع خطی و شبکه ای از لحاظ عامل شبکه کننده تقسیم می شوند .
انواع فوم پلی اتیلن :
۱)فوم پلی اتیلن معمولی یا پلی فوم یا فوم pe : در فوم های پلی اتیلن معمولی که از نوع خطی هستند از عامل های شبکه ای استفاده نمی شود .
۲)فوم پلی اتیلن کراسیلنگ یا فوم xpe : فوم های پلی اتیلن کراسیلنگ فوم های شبکه ای هستند که در ان ها از عامل پخت استفاده می شود و ساختار سه بعدی را به وجود می اورد .
۳)فوم پلی استایرن اکسترد یافته xps :این فوم به دلیل مقاومت حرارتی و فشاری بالا جهت عایق کاری استفاده می شود و دارای استحکام زیاد می باشند و بر خلاف روش های دیگر بافتی یکنواخت با سلول های بسته و نفوذ ناپذیر دارد و مواد اولیه ان همان فوم پلی استایرن می باشد .
فوم های پلی اتیلن از نظر ضخامت : فوم های پلی اتیلن از نظر ضخامت به فوم های پلی اتیلن ۵ میل ، فوم پلی اتیلن ۸ میل ، فوم پلی اتیلن ۱۰ میل ، فوم پلی اتیلن ۲۰ میل و فوم پلی اتیلن ۲۵ میل تقسیم می شوند.

جهت استعلام قیمت فوم پلی اتیلن با تیم ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *