انواع فوم پلی اتیلن از نظر جنس

فوم پلی اتیلن در کشتی
کاربرد فوم پلی‌اتیلن در تشک کشتی
۱۳۹۷/۰۲/۲۴

فوم پلی اتیلن

پلی اتیلن ها اولین محصول تولیدی از نفت خام یا گاز طبیعی می باشند و یک ماده ترمو پلاستیک می باشند که بسته به ساختار مولکولیشان از نوعی به نوع دیگر متفاوت می باشند . ترمو پلاستیک به این معنی می باشد که با افزایش دما نرم شده و با خنک شدن هوا به سختی اولیه خود باز می گردند  . فوم نیز به ماده ای گفته می شود که در آن پراکندگی گاز در مایعات و یا جامدات وجود دارد .  امروزه همه ی انسان ها کم و بیش با فوم ها سر و کار دارند زیرا در بسیاری از جاها از  قبیل مهد کودک ها و ساختمان ها و ماشین ها و … به کاربرده شده است .

فوم پلی اتیلن به دلیل کاربرد زیاد انواع مختلفی دارد که هر کدام کاربرد خاصی دارند. فوم های پلی اتیلن که از پلی اتیلن ها ساخته می شوند به دلیل سبک و مقاوم بودن در برابر سرما و گرما و قابلیت ضربه گیری بالا در صنعت خودرو سازی و ساختمان سازی و .. کاربرد های فراوانی دارند .

انواع فوم از نظر جنس

فوم های پلی اتیلن که گاها فوم پلی اولفین گفته می شود و به دو صورت کراسیلینگ و غیر کراسیلینگ تولید می شوند . فوم های پلی اتیلن کراسیلینگ بسط یافته دارای ساختار سلولی هموار و صاف سلول بسته می باشد که جذب آب آن کمتر از ۰٫۵ درصد می باشد و در کار های تخصصی برای عایق کاری ها و در خودرو سازی ها به عنوان درزگیر ها و آب بندها به کار برده می شوند . فوم معمولی یا غیر کراسیلینگ دارای ساختاری درشت تر می باشد و برای کاربرد های غیر تخصصی از قبیل بسته بندی ها و … به کار برده می شود .

  • فوم پلی اتیلن معمولی epe : فوم های پلی اتیلن معمولی که ساختاری درشت دارند در دو نوع عرضه می شوند که شامل فوم ورقه ای پلی اتیلن و فرا فوم می باشد .

عایق پلی اتیلن دارای انعطاف پذیری بالا و دانسیته پایین می باشد . این فوم ها علاوه بر استفاده به عنوان عایق حرارتی و صوتی به دلیل ساختار فومی در بسته بندی انواع محصولات خانگی نیز به کار برده می شوند .

کاربرد فوم پلی اتیلن معمولی

۱ – فوم پلی اتیلن  epe  به عنوان عایق حرارتی و رطوبتی و صوتی در ساختمان ها به کار برده می شوند .

۲ – فوم های پلی اتیلن ضربه گیر و محافظ در صنایع بسته بندی می باشند .

۳ – فوم پلی اتیلن در صنایع خودرو سازی مو رد استفاده قرار می گیرد .

۴ – فوم  epe  در تولید تشک های ورزشی و طبی نیز مورد استفاده قرار می گیرد .

 

  • فوم پلی اتیلن کراسیلینک xpe : فوم پلی اتیلن بسط یافته می باشد و از جمله کاربرد های فراوانی که فوم کراسیلینک دارند استفاده در صنعت ساختمان می باشد . در ساختمان ها به دلیل نامناسب بودن سامانه حرارتی و عایق بندی نامناسب انرژی هدر رفته زیاد می باشد و دی اکسید کربن زیادی نیز توسط سوخت های فسیلی به هوا وارد می شود . بنابرین برای ذخیره انرژی و جلو گیری از اتلاف آن عایق بندی در ساختمان ها نقش موثری دارد . فوم پلی اتیلن کراسیلینگ به دلیل روش های ساختاری که دارد از اتلاف انرژی در ساختمان ها جلو گیری می کند و همچنین قادر به کنترل رطوبت و کنترل هوا نیز می باشد .

 

کاربرد فوم پلی اتیلن کراسیلینگ

۱ – فوم کراسیلینگ به عنوان عایق کف ساختمان به عنوان عایق رطوبت و حرارت جهت اجرای گرمایش و سرمایش از کف به کار برده می شود .

۲ – فوم کراسیلینگ در دیوار ها و پشت بام نیز به عنوان عایق گرما و سرما و بخار نیز به کار برده می شود .

۳ – از فوم پلی اتیلن کراسیلینگ در مواردی همچون عایق حرارتی لوله های آب سرد و گرم و تاسیسات بهداشتی و کانال های هوا نیز استفاده می شود .

۴ – درز بندی درب و پنجره ها در مقابل گرد و غبار و رطوبت و سرما و گرما از موارد کاربرد فوم پلی اتیلن کراسیلینگ می باشد .

۵ – استفاده از فوم کراسیلینگ در صنعت خودرو سازی به دلیل ضربه پذیری بالای فوم های کراسیلینگ و عایق بودن در برابر رطوبت به عنوان آفتابگیر و تهویه کننده هوای داخل خودرو و محافظ سیم و ضربه گیر روی درب خودرو جهت جلو گیری از خراش به سطح خودرو و صندوق عقب خودرو و سقف خودرو و درب خودرو و جعبه ابزر و … بسیار زیاد می باشد .

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد انواع فوم ساختمانی و فوم بسته بندی با تیم فوم برتر ایرانیان تماس حاصل فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *