استدیو خانگی با فوم پلی اتیلن

فوم پلی اتیلن
استانداردها و مشخصات فنی فوم پلی اتیلن
۱۳۹۶/۰۵/۳۰
تشک تاتامی
ورزش با تشک تاتامی
۱۳۹۶/۰۶/۱۵

زمانی که بخواهیم در خانه خود یک استدیو خانگی داشته باشیم معمولا به دلایلی از قبیل نبودن فضای آکوستیک و عایق کاری جهت ورود و خروج صدا و همچنین عدم وجود آدیو اینترفیس و یا کارت صدای اکسترنال و همچنین عدم وجود اسپیکرها و هدفون های مناسب ومیکروفن های ضبط صدا و میکسرها نباید انتظار صدای نزدیک به واقعیت داشت زیرا در استدیو خانگی از میکروفن های خازنی ضعیف و فضای غیر آکوستیک استفاده می شود و این باعث می شود استدیو خانگی ضعیفی داشته باشیم .
میکروفن ها و وسیله های دیگر مخصوص استدیو خانگی را می توان با صرف هزینه هایی تهیه کرد ولی فضای آکوستیک جزو مواردی است که باید حتما مورد توجه واقع شود تا از ورود و خروج صدا جلو گیری شود و فوم پلی اتیلن از جمله مواردی است که برای داشتن یک فضای آکوستیک می توان از آن استفاده کرد .

فضای آکوستیک چیست ؟

فضای آکوستیک به فضایی گفته می شود که مکان مورد نظر به وسیله عایق های مناسب عایق کاری شود ، یعنی زمانی که می خواهیم در محل و اتاق مورد نظر اجرا کنیم عایق کاری طوری باشد که صدایی از بیرون وارد اتاق نشده و همچنین از داخل نیز صدایی خارج نشود و این کار باعث می شود که صدا در فضا پخش نشود و فقط در محدوده محل اجرا شنیده شود و شاهد یک صدای ناب و عالی شویم .

چگونه باید یک فضای آکوستیک ایجاد کنیم ؟

برای اینکه یک فضای آکوستیک داشته باشیم می توانیم با صرف هزینه های کمتر این کار را انجام دهیم و کیفیت مطلوبی به دست آوریم .
فوم پلی اتیلن به علت اینکه یک عایق صوتی مناسب می باشد یکی از راه حل های آسان و کم هزینه برای این کار می باشد که آن را به طور کلی به در و دیوار و سقف داخل اتاق می زنیم و در صورتی که اتاق دارای پنجره باشد با استفاده از فوم پلی اتیلن شکاف ها و درزها و همچنین شکاف های در اتاق ها را نیز می پوشانیم .
فوم پلی اتیلن علاوه بر اینکه یک عایق مناسب می باشند به دلیل تنوع رنگی و زیبایی که دارند نیازی به استفاده از کاغذ و ورق های رنگی بر روی آن ها نمی باشد و فقط استفاده خود آن کفایت می کند ولی اگر از عایق های دیگر استفاده شود باید از کاغذ های رنگی روی آن ها استفاده شود تا زیبا به نظر رسیده شود .
علاوه بر این ها عایق های صوتی چسبدار نمونه ای از فوم ها می باشند که به علت چسبدار بودن به راحتی در محل مورد نظر نصب می شوند و نیازی به خرید چسب مایع نمی باشد .
فوم پلی اتیلن دارای تنوع زیادی بوده و این تنوع کار را راحتر کرده است برای آکوستیک کردن استدیو خانگی عایق های صوتی پلی اتیلن با ساختار شانه تخم مرغی تولید شده است که چون ساختار شش وجهی دارند موجب کاهش و تضعیف مکرر صوت می شوند و جزو با کیفیترین عایق های صوتی به شمار می آیند و باید در نصب این عایق های صوتی توجه شود که قسمت شانه تخم مرغی یا شش وجهی آن رو به منبع آلاینده صوت قرار گیرد تا جذب صوت به خوبی انجام شود .
این عایق ها با ساختار دو رو صاف و ابر شانه تخم مرغی تولید می شوند که در دو نوع ساده و چسبدار نیزوجود دارند و جهت آکوستیک کردن در ایجاد یک استدیو خانگی می باشد و این یکی از کاربرد های اساسی فوم پلی اتیلن در ساخت استدیو خانگی می باشد که هزینه آن نیز پایین تر می باشد .

نحوه نصب فوم پلی اتیلن برای آکوستیک کردن

برای آکوستیک کردن اگر یک دیوار مشترک با محیط مجاور وجود داشته باشد باید از دو لایه عایق صوتی چسبدار که ضخامت هر یک ۲۰ میلیمتر می باشد استفاده کرد که لایه ی اول را به صورت عمودی و لایه دوم رابه صورت افقی بر روی سطح دیوار نصب و اجرا نموده تا صدای انتقالی به محیط را کاهش دهد و بعد از اجرا برای اینکه ظاهر مناسب داشته باشد می توان از یک لایه محافظتی نیز استفاده کرد جهت آکوستیک کردن سقف نیز ازاین روش استفاده می شود .

جهت اطلاعات بیشتر در مورد انواع فوم ساختمانی و فوم بسته بندی با تیم فوم برتر ایرانیان تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *